5 wspaniałych pomysłów na praktykowanie miłości własnej.

5 wspaniałych pomysłów na praktykowanie miłości własnej.
12 lutego 2017 MILABO

Jak naprawić relację z samym sobą, odzyskać zaufanie i wiarę w siebie.

Miłość własna to nie egoizm a istota samorozwoju. Kto nie kocha siebie jest uzależniony od ocen i opinii innych. Dopiero kiedy troszczymy się o siebie i darzymy szacunkiem nasza tożsamość i poczucie wartości nie są uwarunkowane tym, co inni mówią o nas lub myślą.

Miłość własna wymaga intensywnej pracy nad sobą, wielu małych kroków, które prowadzą do dużej zmiany. 5 wskazówek, które przygotowałyśmy to właśnie małe kroki, które każdego dnia mogą pomóc Ci zatroszczyć się o siebie. Jesteśmy przekonane, że miłość własna wypływa z harmonii ciała i umysłu dlatego piszemy, jak zadbać o obie te strefy.

Co to znaczy kochać siebie?

Kochać siebie to znaczy dobrze się czuć w swoim ciele, szanować je i podchodzić do życia z pozytywnymi intencjami. Pozytywny stosunek do siebie zaczyna się, kiedy patrząc w lustro, czujesz się szczęśliwą osobą i w pełni siebie akceptujesz. Kiedy tak się dzieje, zmarszczki, piegi, rozstępy czy dodatkowe kilogramy przestają mieć znaczenie. Jesteś wolna od oceniających i krzywdzących, negatywnych myśli na swój temat. Kochać siebie to znaczy być uważnym, wybierać jedzenie ze względu na potrzeby czy chęć świętowania, a nie by na przykład zajadać stres i smutki. Kochać siebie to robić rzeczy dla siebie, nie dla innych. Kiedy obdarzamy się szacunkiem cała nasza aktywność służy naszemu dobru, jesteśmy wdzięczni za to kim jesteśmy. Celebrujmy to kim jesteśmy i każdy dzień naszego życia, bo naprawdę na to zasługujemy!

5 wspaniałych pomysłów na praktykowanie miłości własnej

Aby rozwijać pozytywny stosunek do siebie warto podjąć kilka prostych działań.

  1. WYBIERZ SIĘ NA RANDKĘ Z SAMYM SOBĄ – Julia Cameron, autorka bestsellera „Droga Artysty” zachęca do eksplorowania własnej kreatywności w ramach „artystycznych randek”. To specjalny czas, na przykład dwie godziny tygodniowo, który poświęcamy wyłącznie sobie. To randka, nasz święty czas, kiedy dajemy sobie uwagę i otwieramy się na potrzeby naszej duszy, wsłuchujemy w wewnętrzny głos i głęboko ukryte marzenia. Randka z samym sobą to potężna dawka troski o siebie. Co możemy robić podczas randki? Tańczyć, zapisać się na kurs gry na gitarze, malować, robić żurawie z orgiami – cokolwiek przyjdzie nam do głowy, po prostu cudownie spędzać czas z samym sobą.
  2. PRÓBUJ NOWYCH RZECZY – Czy rezygnujesz z pewnych rzeczy tylko dlatego, że są nowe i obce? Miłość do samego siebie pozwoli ci odkryć korzyści, które płyną z różnorodnej aktywności i poszerzania horyzontów. Włóż wysiłek w próbowanie nowych rzeczy. Ludzie potrzebują wyzwań i kiedy mierzą się z trudnymi sprawami, potwierdzają własną sprawczość i wartość oraz fakt, że zasługują na bezwarunkowy szacunek do siebie.
  3. KAŻDEGO DNIA ZRÓB SOBIE PREZENT – To rada, której udziela agent Dale Cooper szeryfowi w „Miasteczku Twin Peaks”. „Każdego dnia, raz dziennie zrób sobie jakiś prezent. Nie planuj go, nie czekaj na niego, pozwól by do Ciebie przyszedł. To może być nowa koszulka z działu męskiego, drzemka w biurze albo dwie filiżanki, dobrej, gorącej, czarnej kawy” – warto posłuchać agenta Coopera, bo naprawdę zasługujemy na prezent każdego dnia.
  4. ĆWICZ JOGĘ – Każda osoba, niezależnie od tego, czy praktykuje jogę miesiąc, rok czy kilka lat zauważa u siebie zmiany, które charakteryzuje wzrost szacunku i miłości do własnego ciała i siebie. Dzieje się tak, ponieważ joga nie jest tylko rodzajem fizycznej aktywności, ale głębokiej pracy z ciałem, która zmienia nas wewnętrznie. Asany i ćwiczenia oddechowe wzmacniają ciało i umysł, dodają pewności i uczą szacunku do samego siebie (o korzyściach płynących z praktyki jogi pisałyśmy TU).
  5. DBAJ O POZYTYWNE MYŚLI – Nasze myśli zbyt często ciągną nas w dół, utrudniają osiąganie życiowych celów i niszczą życiowe perspektywy. Ale to kwestia wyboru, czy będziemy widzieć we wszystkim co nas otacza pozytywne czy negatywne aspekty. Szukaj dobra wokół siebie i obserwuj zmiany, które w Tobie zachodzą. Ćwicz umysł w traktowaniu błędów jako lekcji na przyszłość. Kiedy obdarzasz siebie miłością i znasz swoją wartość zmienia się sposób Twojego myślenia. Zamiast krytyki, motywujesz się do działania pozytywnymi afirmacjami. Widzisz w innych dobro, ponieważ czujesz je w sobie. (O tym, jak stosować afirmacje, by rzeczywiście działały, przeczytasz TU).

Comments (0)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress