8 najlepszych artystów, których muzyka zainspiruje Cię do praktyki jogi.

8 najlepszych artystów, których muzyka zainspiruje Cię do praktyki jogi.
26 maja 2018 MILABO

Jeśli ćwiczysz jogę w domu przy muzyce, wybieraj utwory, które wspierają Cię w Twojej praktyce. Mamy dla Ciebie kilka inspirujących propozycji, inne dla Vinyasy Jogi, inne do Jin Jogi i relaksacji.

Zdania, co do tego, czy ćwiczyć jogę przy muzyce czy nie, są podzielone. Na zajęciach w szkołach jogi, zazwyczaj nie ćwiczy się przy muzyce. W ciszy łatwiej skupić się na praktyce oddechu, by pogłębić świadomość ciała. Jednak muzyka może wspierać Cię w praktyce jogi w domu, w bardzo konkretnych przypadkach. Muzyka może w ogóle zmotywować Cię do ćwiczeń. Może pomóc Ci się zrelaksować lub ćwiczyć dynamiczne vinyasy. Za każdym razem, gdy nie możesz wybrać się na zajęcia, może wesprzeć Twoją praktykę.

 

Muzyka do jogi? Jeśli tak, to jaka? Jeśli nie, to dlaczego?

Muzyka potrafi uwieść, wzruszyć i głęboko poruszyć. Kiedy jesteś w harmonii z danym utworem możesz bez problemu ćwiczyć jogę. Muzyka to dodatkowy czynnik, dzięki któremu możesz czerpać jeszcze więcej radości z praktyki. Dynamiczne utwory pomogą Ci utrzymać motywację w wymagających vinyasach. Dzięki pogodnym, pozytywnym utworom znajdziesz balans i utrzymasz koncentrację. Utwory medytacyjne w kilka sekund przeniosą Cię w stan głębokiego relaksu.

Najtrudniejszy element ćwiczenia jogi z muzyką, polega na uwzględnieniu własnych emocji oraz emocji, które wywołuje dany utwór. W praktyce chodzi o to, by być z sobą w zgodzie. Jeśli muzyka Ci przeszkadza, drażni i odciąga od praktyki, lepiej jest ćwiczyć w ciszy.

 

8 artystów, których muzyka idealnie pasuje do jogi

Propozycje, które przygotowałyśmy uwzględniają różne style muzyczne a także różne muzyczne tempa. Jeśli nigdy nie ćwiczyłaś jogi przy muzyce, skorzystaj z okazji na nowe doświadczenie. Jeśli lubisz ćwiczyć przy muzyce, z pewnością znajdziesz tu utwór, który wzbogaci Twoją playlistę.

  1. Ravi Shankar – Absolutna klasyka muzyki indyjskiej. Ravi Shankar to mistrz improwizowanej gry na sitar – tradycyjnym, indyjskim instrumencie strunowym. To do muzyki Shankara, jogę ćwiczył słynny skrzypek Yehudi Menuhin, (który lubił stawać na głowie przed ważnymi koncertami). Muzykę Shankara polecamy do klasycznej hatha jogi.

https://www.youtube.com/watch?v=5P2HAn5kDY8

  1. Mirabai Ceiba – Ten niesamowity muzyczny duet tworzą Markus i Angelika. Ich utwory są pełne mistycyzmu, religijne z ducha i pełne miłości. Subtelna muzyka, mantry i pieśni od Mirabai Ceiba ukoją każdego jogina, który potrzebuje wyciszenia. Utwór „Ra Ma Da Sa” z płyty a „Hundred Blessings” poruszy Cię do głębi. Jest idealny do Savasany.
  2. Snatam Kaur – Muzyka Snatam Kaur jest pełna spokoju. Snatam to amerykańska artystka, która tworzy głęboko relaksacyjną muzykę w stylu indyjskim. Sprawdź jej album „The Essential Snatam Kaur: Sacred Chants for Healing” i wypróbuj podczas wieczornej, wyciszającej praktyki jogi.
  3. MC Yogi – Mc Yogi to pseudonim amerykańskiego artysty Nicholasa Giacominiego. Jego muzyka promuje filozofię jogi a wiele z jego utworów to niezwykle popularne w Indiach bhadźany czyli liryczne, religijne pieśni. „Niebo jest tu, kiedy umysł znajduje spokój” śpiewa w przepięknym utworze „Heaven is here”, razem z Matisyahu, którego muzykę również polecamy. Oboje tworzą pogodną muzykę, która pomoże Ci utrzymać balans i zmotywuje do praktyki.

https://www.youtube.com/watch?v=sfqkbyJSuf0

  1. Elephant Revival – Elephant Revival to amerykańska grupa indie-folkowa. Posłuchaj „Ring around the Moon”, by poczuć jedność i łączność z wszystkim, co żywe. To utwór, przy którym zaczniesz głębiej oddychać, uspokoi Twój umysł.
  2. Ben Leinbach – Ten utalentowany producent, kompozytor i multiinstrumentalista tworzy muzykę, którą określa się mianem „World music”. Słuchanie jego utworów przeniesie Cię do aśramu. A czy jest jakiś adept jogi, który nie chciałby ćwiczyć w aśramie? Zobacz, czy spodoba Ci się utwór „Cerulean” z płyty „Yoga Trance Dance” stworzony razem z artystką i joginką Shivą Rea.
  3. Trevor Hall – Trevor Hall zasłynął z utworu „Other Way” z trzeciej części „Shreka”. Jego muzyka, którą polecamy do praktyki jogi, przynosi sercu spokój, radość i miłość.

https://www.youtube.com/watch?v=VwUrS4LNjSE

  1. JaiJagdeesh – Ta indyjska artystka ma różnorodne utwory: rytmiczne, medytacyjne i pełne gracji. Jej muzyka urzeknie Cię piękną energią i spokojem bijącym z każdej nuty. Absolutnie kluczowa artystka, której utwory po prostu trzeba mieć na swojej jogicznej playliście. Sprawdź tytułowy utwór z albumu „I Am Thine”.

Jak używać muzyki w jodze?

Muzyka odpowiednio dobrana do praktyki jogi, pomoże Ci wejść w stan medytacji, relaksacji i skupienia bądź wyzwoli w Tobie energię potrzebną do intensywnej praktyki. Asany wykonywane przy muzyce, którą lubisz, często okazują się prostsze od tych wykonywanych w ciszy. Co ciekawe, jeśli będziesz praktykować zawsze z tymi samymi utworami możesz łatwiej wyrobić sobie nawyk regularnej praktyki. Tak jak kochankowie moją swoje utwory, przy których ich ciała lgną do wspólnego tańca, tak samo Ty możesz znaleźć utwory „jogiczne”, które zaniosą Cię na matę. Serdecznie zapraszamy Cię do skorzystania z naszych muzyczno-jogicznych propozycji!

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress