Co czyni kobietę atrakcyjną i pewną siebie?

Co czyni kobietę atrakcyjną i pewną siebie?
20 grudnia 2016 MILABO

Poznaj 6 urzekających cech niezwiązanych z wyglądem.

Ile razy zastanawiałaś się, czy jesteś wystarczająco atrakcyjna? Ile razy zadręczałaś się niedoskonałościami i mierzyłaś z nierealnymi wzorcami? Ponieważ najprawdopodobniej robiłaś to zbyt często mamy dla Ciebie kilka rad. Wiemy, że masz lub możesz mieć wszystkie z wymienionych cech, które sprawiają, że kobieta jest wyjątkowa!

Piękno to nie tylko wygląd, z którym się rodzisz, ale również sposób w jaki prezentujesz siebie światu. Pewność siebie może być potężną bronią. Sztucznym, wypracowanym za grube pieniądze wyglądem nie zbudujesz szczerych relacji z ludźmi. Jeśli zależy Ci na dobrym samopoczuciu i pewności siebie zadbaj o atrakcyjność, która jest oparta na wewnętrznej harmonii.

Wzmacniaj swoje zalety: poczucie humoru, życzliwość, uczciwość, kreatywność, inteligencję, odwagę i zwalczaj przekonania, że nie jesteś wystarczająco dobra, wystarczająco pracowita czy wystarczająco szczupła. Oczywiście w teorii brzmi to prosto, gorzej z praktyką, na szczęście jest MILABO! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź warsztaty, które dla Ciebie przygotowałyśmy!

  1. Uśmiechaj się. Ciepła i serdeczna aura oraz poczucie humoru sprawiają, że każda relacja staje się wartościowsza. Kiedy jesteśmy pozytywnie nastawieni do ludzi i świata, inni czują się przy nas dobrze i mogą z nami świetnie spędzić czas. To właśnie sprawia, że jesteśmy postrzegani jako atrakcyjni. Przy ciepłych, uśmiechniętych osobach czujemy się bezpieczni. Zakładamy, że osoba, która się do nas uśmiecha nas lubi. To dlatego uśmiech przyciąga. Co więcej, trudno złościć się czy mieć pretensje do kogoś uśmiechniętego. Dlatego śmiej się całą sobą! Nie chodzi oczywiście o przyklejenie uśmiechu na 24 godziny ale o skoncentrowanie się na byciu bardziej przyjaznym i otwartym człowiekiem. Badania potwierdzają, że osoby o pozytywnym nastawieniu do świata są postrzegane jako atrakcyjniejsze nawet 10-krotnie. Szeroki uśmiech odsłaniający białe zęby dodatkowo świadczy o naszym zdrowiu. Dlatego nie zapomnij o regularnym myciu zębów;)
  2. Zadbaj o własny styl. Kobieta atrakcyjna to kobieta zadbana, która potrafi podkreślić własne atuty. Wyróżnia ją schludny, dobrany do okazji i pogody strój oraz przyjemnie urzekający zapach. Jest naturalna. W tym, co nosi na sobie czuje się wygodnie i pewnie. Nie stara się zwracać na siebie uwagi kontrowersyjnym strojem, ale to jak jest ubrana świadczy o szacunku dla siebie i innych. Ma własny, unikalny styl. W jego wypracowaniu pomoże Ci duże lustro, (w którym widać całą Twoją sylwetkę) i eksperymenty. Zestawiaj ze sobą kolory i kształty szukając tych odpowiednich dla siebie. Dobrą praktyką jest budowanie własnego stylu w oparciu o jeden konkretny motyw: kolor, wzór lub element garderoby taki jak duże bransoletki czy apaszki. Aby się wyróżnić nie potrzeba drogich ubrań. Świetnie wyglądająca sukienka oto rzecz, której potrzebuje Twoja szafa. Na randkę doskonale sprawdzi się kolor czerwony (wystarczy czerwona szminka), potwierdzono, że to właśnie on zwiększa naszą atrakcyjność.
  3. Bądź pewna siebie i swoich poglądów. Czego może brakować kobiecie, która jest pewna siebie i nie udaje kogoś kim nie jest? Ludzie lubią się otaczać osobami, które czerpią radość z bycia sobą. Bądź taką osobą, nigdy nie rezygnuj z siebie i pamiętaj o swoich pasjach. Jeśli najpierw myślisz o innych a dopiero później o sobie tracisz pewność siebie i z czasem będziesz miała trudność w rozpoznaniu tego, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz. Bądź swoim własnym priorytetem. Zaradność, inteligencja, znajomość swoich mocnych stron, obycie i wiedza o świecie zwiększają Twoją atrakcyjność. Bierz z życia, to, czego Ty chcesz a nie to, co wypada lub co wybiera większość. Kończ rzeczy, które zaczynasz i nie obarczaj innych własnymi niepowodzeniami. Przestań martwić się opinią innych i robić sobie wymówki. Walcz o swoje pragnienia. Zwlekanie blokuje Twój potencjał. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają i nie bój się realizować marzeń. Bądź odważna.
  4. Traktuj innych z życzliwością. Prawdziwa życzliwość jest niezwykle rzadka. Ludzie są co najwyżej mili i to najczęściej jedynie wobec tych, dzięki którym mogą odnieść korzyści. Osoby serdeczne i otwarte na świat i innych to skarb, o który naprawdę trudno. Zamiast spędzać godziny przed lustrem na poprawianiu własnej urody, lepiej popracować nad swoim stosunkiem do świata i innych. Drobne akty życzliwości i szacunku mogą zdziałać cuda: nie spóźniaj się, bądź uprzejma, zawsze mów dziękuję i odwdzięczaj się za przysługi, dobrze mów o sobie i innych. Jeśli możesz, poświęcaj czas dzieciom, osobom starszym i samotnym. Wrażliwość, uczuciowość, szczerość i wdzięczność oraz kultura osobista i odpowiednie zachowanie to cechy, które są w cenie.
  5. Miej pasję i żyj z pasją. Unikalne hobby, umiejętności i zainteresowania zwiększają atrakcyjność w znaczący sposób. Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć w życiu, pasja, która skrzy się w Twoich oczach, gdy mówisz o swoich marzeniach i celach powoduje, że inni nie tylko patrzą na Ciebie z podziwem ale także inspirują się Twoim życiem. W atrakcyjności naprawdę nie chodzi o to, by wyglądać tak samo jak wszystkie modelki na bilbordach. To banał, ale bycie sobą jest lepszą strategią. Jeśli żyjesz z pasją, inni nigdy nie będą się przy Tobie nudzić. Dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zadaj sobie wreszcie pytanie: „Czego chce? Co mnie uszczęśliwia?” Życiowy cel odnajdziesz nieustannie poszukując i walcząc o to, co dla Ciebie ważne. Życiowe spełnienie to coś innego niż właściwy parter, idealne dzieci, wymarzona praca i perfekcyjne ciało. Poczucie szczęścia płynie z otwartego serca i szczerych relacji z innymi, nie tylko z tymi najbliższymi.
  6. Dobrze czuj się z własną seksualnością. Na temat tego, co jest seksowne napisano tysiące artykułów i przeprowadzono setki badań (czerwony kolor, odpowiednie proporcje ciała, szpilki). Tak naprawdę nie liczy się to, w co jesteś ubrana, ale czy dobrze czujesz się w swoim ciele i czy jesteś świadoma mocy swojej seksualnej energii. Dobrze jest wiedzieć, czego chce się w łóżku. Seksualność to ogromnie ważna część naszej ludzkiej natury. Dzięki zrozumieniu drzemiących w nas sił, to my możemy nimi kierować i być lepszymi kochankami. Inaczej siła seksualnej energii może zwieść nas na manowce.

Pamiętaj, że o atrakcyjność należy dbać przede wszystkim dla siebie. Ciesz się sobą a inni będą się cieszyć Twoim towarzystwem. To, czego potrzebujesz to nie zmiana wyglądu, ale zmiana spojrzenia na siebie. Następnym razem, gdy zapytasz siebie jak być atrakcyjniejszą, zamiast patrzeć na siebie krytycznym okiem, zastanów się, jak być jeszcze bardziej zachwycającą i pociągającą. W dbaniu o własną kobiecość pomogą Ci warsztaty i wyjazdy MILABO, na które serdecznie zapraszamy!

Comments (0)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress