Dobre książki z zakresu rozwoju osobistego – poleca MILABO

Dobre książki z zakresu rozwoju osobistego – poleca MILABO
30 listopada 2018 MILABO
książki rozwój osobisty

Książki, które polecamy otworzą Ci oczy, zainspirują i dodadzą otuchy. To świetne pomysły na prezent lub użytek własny dla osób zainteresowanych jogą, duchowością i rozwojem.

Książki uczą, dzięki nim rozumiemy dlaczego coś działa. Są świetnym wprowadzeniem do praktyki lub pogłębiają naszą wiedzę i doświadczenia. Mają magiczną moc uzdrawiania słowem, przynoszą pocieszenie w trudnych chwilach, dają nadzieję. Poprzez pokazanie historii innych, pozwalają zbudować dystans do siebie (okazuje się, że nie jesteśmy jedyni ze swoimi problemami czy wyzwaniami).

To czego jednak nie robią, to zdecydowanie nie zastępują praktyki i doświadczeń. Nie leczą. Żadna książka o terapii nie zastąpi terapii. Najlepsza książka o oddychaniu nie zastąpi ćwiczeń oddechowych. Dlatego przede wszystkim zachęcamy do praktyki. To na macie, w trakcie ćwiczeń jogi najlepiej poznajemy swoje ciało. To w aktywnej czy klasycznej medytacji wyciszamy nad-aktywny umysł. To w szamańskim tańcu transowym zaglądamy głęboko w swoje potrzeby.

Są jednak takie chwile, kiedy książka jest najlepszym towarzystwem. Jeśli kochacie książki, zajrzyjcie do naszych propozycji.

ksiazki rozwoj osobisty

“Wewnętrzne przebudzenie. Pierwszy krok ku świadomemu życiu”. Colin P. Sisson

Tytułowe przebudzenie dotyczy zrozumienia i wyzwolenia się z ograniczających przekonań i lęków. Książka to recepta na cierpienie i bezsilność. Przepis na zobaczenie siebie i świata w nowym świetle. Colin Sissons dostarcza wskazówek, dzięki którym każdy może przebudzić się z psychicznego uśpienia, wziąć odpowiedzialność za życie i z odwagą kreować swoje szczęście. Autor, nowozelandzki psycholog, prezentuje w książce metodę integracji oddechem, która pomaga dotrzeć do podświadomych programów i zakotwiczyć się w uważnym byciu tu i teraz. Książka zawiera też konkretne sposoby radzenia sobie z emocjami oraz obserwacji siebie.

 

książki rozwój osobisty“Świadomą drogą przez depresję. Wolność od chronicznego cierpienia”. Mark Williams, John Teasdale, Zindel Segal, John Kabat-Zinn

Jedna z najlepszych pozycji na temat “uważności w praktyce”. Nie tylko dla osób, które mają skłonności do zadręczania się własnymi myślami, czarnowidztwa czy takich, które często miewają nastroje depresyjne. To książka dla każdej osoby, która chce świadomie żyć. Pozycja zawiera dużo ćwiczeń, dzięki którym można samemu sobie pomóc. Czytelnik krok po kroku prowadzony jest od uświadomienia sobie destrukcyjnych schematów myślenia, poprzez naukę uważności do wprowadzenia zdrowych, wspierających relacji z samym sobą.

 

książki rozwój osobisty

“Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej”. Grzegorz Pawłowski

Grzegorz Pawłowski to coach, dla którego oddech jest metodą na poznanie samego siebie. Jego życie odmieniała sesja transformującego oddechu, dzięki której od 20 lat zajmuję się tą formą pracy z ciałem i człowiekiem. Swoją książkę zadedykował wszystkim romantykom rozwoju osobistego. Lektura rozpoczyna się przepiękną intencją: “Niech oddech nas prowadzi” i jest wprowadzeniem w metodę transformującego oddechu. Zapisując się na newsletter Grzegorza Pawłowskiego można bezpłatnie otrzymać dwa rozdziały książki.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress