Kuba – kolebka salsy, wyspa radości, energii i tańca.

Kuba – kolebka salsy, wyspa radości, energii i tańca.
26 lipca 2016 MILABO

Poznaj 10 powodów, dla których już dziś zaczniesz marzyć o karaibskiej podróży

Kiedy temperatury w kraju przypominają te karaibskie w MILABO marzymy o podróży na Kubę. Ojczyzna ognistej salsy to szafirowe morze, gorące rytmy, dym cygar i przepiękne plaże. Jest wiele powodów, by odwiedzić Kubę – my piszemy tylko o tych, które rozbudzą w Was pragnienie podróży, tańca i dobrej zabawy. Tego kraju nie da się nie kochać!

  1. MUZYKA I TANIEC

W tańcu i muzyce bije serce Kuby: plaże, rum i słońce. Na wyspie odbywają się największe i najlepsze taneczne zabawy. Kraj słynie ze świetnych klubów muzycznych serwujących muzykę na światowym poziomie. A zespoły w klimacie „Buena Vista Social Club” można spotkać na każdym rogu ulicy!

Gdy tylko gra muzyka namiętni Kubańczycy momentalnie zaczynają tańczyć. Jeśli kochasz muzykę, chcesz nauczyć się latynoskich tańców musisz odwiedzić ten kraj. To tu, przez wieki wspólnego istnienia wielu narodów i kultur złączyły się afrykańskie rytmy, hiszpańskie instrumenty oraz tradycja otwartości i powszechnego muzykowania i śpiewania.

Tu zatańczysz pobudzającą zmysły rumbę, energetyczną cza-czę i salsę, taniec, który fascynuje miliony ludzi na całym świecie. W czasie tańca pracuje całe ciało, a wyzwalana energia sprawia, że od razu czujemy się radośniej. Jedna godzina to nawet 500 spalonych kalorii. Latynoskie tańce wyzwalają wdzięk, wzbudzają zachwyt, rzeźbią sylwetkę i pomagają zachować piękną postawę – zacznij ćwiczyć już dziś!

  1. LUDZIE

Tutejsi ludzie w obowiązkowo kolorowych strojach, zarażają optymizmem, pogodą ducha i niezwykłym upodobaniem do muzyki i tańca. Kubańczycy nigdy się nie śpieszą, wolą zapalić cygaro lub napić się dobrej kawy. Trudno uwierzyć, ze należą do najbardziej długowiecznych nacji. Choć mieszkańcy kraju są biedni (rozpadające się budynki, puste sklepy, sterty gruzu widać na każdym kroku) są pełni energii.

  1. ALKOHOL

Do kubańskiej muzyki i klimatu najlepiej pasują kubańskie drinki. Doskonały rum najlepiej wypić na plaży, witając się z boginią mórz i oceanów Yemayą. Orzeźwiające drinki, w tym ulubione przez Hemingwaya daiquiri i mojito sprawdzą się w każdy, upalny dzień. A cuba libre, czyli rum z colą będzie idealny na wieczór i długą noc, przyda się także do wznoszenia toastów. Kubańczycy mieszają colę z rumem wznosząc okrzyki „Cuba Libre!” czyli wolna Kuba. Na wyspie z pewnością nie umrzesz z pragnienia. A „dzień po” świeży kokos będzie idealny.

  1. HAWANA

Stolica Kuby to jedno z najwspanialszych, zabytkowych miast na świecie! Stara Hawana zachwyca starówką wpisaną na listę UNESCO i przepiękną, kolonialną architekturą. Wizytówkami miasta są katedra San Cristobal, o której mówi się, że to muzyka zamknięta w kamieniu oraz bulwar Melecon z piękną panoramą miasta. To tu Hemingway napisał „Komu bije dzwon” i „Starego człowieka i morze”, tu tworzył przez lata, tu znajdują się groby jego wiernych psów i trofea po licznych polowaniach. To tu w latach 30 luksusowy hotel-kasyno zbudował sam Al Capone! Tak, w tym mieście koniecznie trzeba spróbować cygar!

  1. ARCHITEKTURA

Typowa kubańska architektura to pnące się w górę brukowane uliczki, otoczone pastelowymi domami. Miasta sprawiające wrażenie jakby czas się w nich zatrzymał. Wśród pereł architektury, oprócz Hawany (oszałamiający wybór architektury: barok, neoklasycyzm, gotyk, art noveau, art deco, modernizm, ale również zawalone budynki i odrapane ściany) wymienić należy miejscowości: Trinidad i Remedios. Po wąskich, brukowanych ulicach wciąż jeżdżą woły zaprzęgnięte w muły i osły. Warto zagubić się w plątaninie ulic i placów.

  1. PLAŻE RIVIERY TROPICANA

Kuba to także najpiękniejsze plaże, rajskie wyspy koralowe i lazurowe laguny, w których spotkać można delfiny. Wyspa ma idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Największy kurort to Varadero – rodzina Capone wybrała to miejsce na siedzibę letniej rezydencji. Nie ma się czemu dziwić: kilkukilometrowe, białe, piaszczyste plaże, kryształowo czyste morze, bujna, zielona roślinność to idealna wakacyjna kombinacja. Plany amerykańskiego mafioso, które zakładały zrobienie z Kuby drugiego Las Vegas powstrzymała rewolucja Fidela Castro.

  1. HISTORIA

To miejsce o bogatej i trudnej historii, gdzie główne role grali piraci, konkwistadorzy, niewolnicy i rewolucjoniści. Kubańczycy nigdy nie mieli lekko. Hiszpanie eksploatowali wyspę do granic możliwości, ale nikomu nie udało się zniszczyć ducha tego miejsca. Wieloletnia izolacja wyspy, po rewolucji Fidela Castro wzmocniła tylko wyjątkowość wyspy. To atmosfera i otwarci mieszkańcy przyciągają turystów z całego świata.

  1. TAJEMNICZA RELIGIA

Podczas wędrówek po wyspie można natknąć się na miejsca kultu tajemniczej religii potomków niewolników – santerii. To najpopularniejsza religia na Kubie stanowiąca mieszankę katolicyzmu i czarnej magii. Symboliczne znaczenie dla wyznawców mają czarne lalki ubrane w bogato haftowane, białe suknie z welonem. Podczas rytuałów tej religii, wierni często wpadają w trans.

  1. MOTORYZACJA

Po stylowych ulicach jeżdżą samochody i pojazdy z różnych epok. Tylko tu można przejechać się autobusem zrobionym z radzieckich wyrzutni rakietowych (tzw. „wielbłądem”)! Oczywiście spotkać można polskie małe i duże fiaty oraz zastygłe w czasie, majestatyczne amerykańskie samochody z lat ‘50.

  1. PRZEPIĘKNE KRAJOBRAZY

Kuba to nie tylko zabytkowe miasta i piękne plaże. Krajobrazy wyspy zapierają dech w piersiach. Płaskie tereny wypełnione plantacjami trzciny cukrowej, bananów i kawy przemieszane są licznymi wzniesieniami, jaskiniami i wodospadami tworząc niesamowite widoki. Dolina Vinales to również punkt obowiązkowy. Na wyspie znajduje się wiele parków narodowych, zamieszkiwanych przez unikatowe gatunki zwierząt: krokodyle, pająki czarne wdowy, skorpiony i żółwie morskie.

 

Kuba to kraj dla osób, które szukają raju na ziemi a tańczyć lubią do białego rana. To co? Widzimy się w Hawanie?

Comments (0)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress