Jak wybrać swoje pierwsze wakacje z jogą, by wyciągnąć z nich jak najwięcej?

Jak wybrać swoje pierwsze wakacje z jogą, by wyciągnąć z nich jak najwięcej?
27 kwietnia 2018 MILABO

Marzysz o wakacjach z jogą? Jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim zarezerwujesz swój pierwszy jogiczny wyjazd.

Nawet kilkudniowy wyjazd z jogą może dać Ci ogromną siłę do zmian płynącą z głębokiej regeneracji. Kluczem do udanych wakacji z jogą jest spędzenie wystarczającej ilości czasu na wyborze wczasów dopasowanych do własnych potrzeb. Miejsce i nauczyciel to kwestie podstawowe. O czym jeszcze warto pamiętać? Ten artykuł pomoże Ci w zaplanowaniu idealnych wakacji z jogą. Zwłaszcza jeśli zastanawiasz się, czy osoby zupełnie początkujące też mogą jechać.

 

Czy wyjazdy z jogą są naprawdę dobre dla początkujących joginów?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą, przed wyjazdem na wakacje z tą formą aktywności może Cię blokować przekonanie, że to rzecz tylko dla osób doświadczonych, które ćwiczą od wielu lat. Nic bardziej mylnego! Naprawdę nikt nie będzie krzywo na Ciebie patrzył, jeśli Twoje pięty w psie z głową w dół nie będą dotykać podłogi. Wakacje z jogą to czas na Twój rozwój, niezależnie od poziomu Twoich jogicznych umiejętności i stopnia zaawansowania pozostałych uczestników.

Co więcej, oferta wyjazdów jest ogromna. Tak jak różne są rodzaje i zajęcia jogi, tak samo możliwości dostępnych wyjazdów i wakacji jest naprawdę wiele. Możesz wybierać wśród ofert weekendów i dłuższych wczasów, zagranicznych i krajowych, takich, które wypełnione są zajęciami jogi przez całe dnie, jak i tymi, które jogę łączą z windsurfingiem, medytowaniem, warsztatami pisarskimi czy tworzeniem linorytów. Aby wybrać coś dla siebie, musisz wiedzieć czego potrzebujesz najbardziej.

 

Co może Cię czekać podczas wyjazdu z jogą?

Wyjazd z jogą to okazja do pełnej regeneracji. Odetniesz się od obowiązków, relacji, układów, powinności i codzienności. Otoczona przepiękną naturą, odżywiona zdrowymi posiłkami – po porostu odpoczniesz. Wyjazdy z jogą dają możliwość zatrzymania się i refleksji. Praca z ciałem w jodze, w odróżnieniu od zwykłych wakacji, daje możliwość wyciszenia i skupienia się na sobie, własnych potrzebach, marzeniach i pragnieniach. Udane wakacje z jogą zainspirują Cię do dalszej praktyki, odżywią Twoje ciało i umysł. Aby tak się stało, Twój wybór musi być przemyślany.

 

Czym kierować się podczas wyboru wyjazdu z jogą, by wyciągnąć z niego jak najwięcej dla siebie?

Oferta wyjazdów z jogą jest naprawdę ogromna. Poniższa lista zawiera najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając wyjazd najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

  1. Sprawdź nauczyciela – To najważniejsza rzecz. Pamiętaj, że jedziesz na wakacje lub krótszy odpoczynek. Nauczyciel nie może działać Ci na nerwy. Wybierz się choć raz na jego/jej zajęcia lub koniecznie przeczytaj dostępne opinie. Zastanów się, czy temperament i osobowość nauczyciela będą Ci odpowiadać. Jakie osoby przyciąga do siebie ten nauczyciel? Czy to są osoby, z którymi chciałabyś spędzić swój wolny czas?
  2. Sprawdź, jaki rodzaj jogi będziesz ćwiczyć – Istnieje co najmniej kilka rodzajów jogi, z którymi możesz mieć do czynienia. Zastanów się, czego potrzebujesz i jak lubisz spędzać czas. Czy wolisz dynamiczną ashtangę i vinyasy czy nastawianą na regenerację i odpoczynek yin jogę. (Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią zajrzyj do naszego artykułu o rodzajach jogi). Czy wolisz ćwiczyć w jednym stylu, a może chciałabyś, aby program obejmował różne rodzaju jogi? Dokładnie przejrzyj program.
  3. Sprawdź, ile razy dziennie będą odbywać się lekcje jogi – To, że wybierasz się na wyjazd z jogą, nie znaczy, że będziesz zajmowała się wyłącznie ćwiczeniami. Dwie lekcje jogi dziennie to minimum, które pozwoli Cię zauważalnie wzmocnić ciało i odczuć szereg korzyści z praktyki.
  4. Pamiętaj o kluczowej roli czasu wolnego – Celem wyjazdu z jogą jest osiągnięcie tego, czego Ty potrzebujesz. Nie musisz ćwiczyć po 6-8 godzin dziennie. Nie przetrenuj się, zwłaszcza jeśli jesteś początkująca. Pamiętaj o swoich celach. Dbaj o swój komfort, wysypiaj się, spaceruj i relaksuj.
  5. Rozważ samotny wyjazd – Samotny wyjazd pozwali Ci wyjść ze strefy komfortu, dzięki czemu joga może dać ci więcej niż się spodziewasz. Samotny wyjazd zmobilizuje Cię do nawiązania nowych kontaktów i znajomości. Kto wie, może nowi, jogiczni znajomi staną się ważną częścią Twojego życia?

Comments (0)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress